Yaşam

Akademi CEO’su Bill Kramer’den Oscar Ödülleri açıklaması: Eskisi gibi olacak

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, 95’inci Oscar Ödülleri için aldığı yeni bir kararı duyurdu.

Geçen mart ayında düzenlenen 94’üncü Oscar Ödülleri’nde, sekiz ödül kategorisi canlı yayından evvel verilmiş, alınan bu karar reaksiyon toplamıştı.

Variety’ye konuşan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi CEO’su Bill Kramer “Tüm kategorilerin canlı yayında yer alacağını doğrulayabilirim” dedi.

Geçmiş merasimlerde olduğu üzere 2023 yılında yapılacak merasimde de 23 kategorinin tamamının canlı yayında açıklanacağını söz eden Kramer, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Sanatçıları, sanatı, bilimi ve sinema imalinin işbirlikçi tabiatını kutlayan bir merasim yapmaya kararlıyız. Akademinin misyonu tam olarak budur. Sinema yapımcılığının tüm bileşenlerini eğlenceli ve ilgi cazibeli bir halde kutlayacağımız bir merasim yapabileceğimizi umuyorum”

Göreve geldiği haziran ayından bu yana, eksik kategorilerin geri getirilmesiyle ilgili birçok görüşme yaptığını söyleyen Kramer, “Bunu gerçekleştirecek pozisyonda olduğumuz için çok heyecanlıyız” dedi.

Oscar ödüllerinde kısa listeler 21 Aralık’ta duyurulacak ve adaylar 24 Ocak 2023’te açıklanacak. 95’inci Akademi Ödülleri töreninin 12 Mart 2023’te Los Angeles’taki Dolby Theatre’da yapılması planlanıyor. Merasimin sunuculuğunu komedyen ve oyuncu Jimmy Kimmel üstlenecek, Glenn Weiss ise bir defa daha direktör olarak vazife alacak. (KÜLTÜR-SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu