Ekonomi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsalda Arıcılık Desteği Veriyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kırsaldaki üreticilere takviye vermek amacıyla arıcılıkla ilgilenen vatandaşlar için arı kovanı desteğini sürdürüyor.

Kırsal kesimde yerel çeşitliliği artırmak ve vatandaşları alternatif eserler üretmeye teşvik etmek için çalışmalarını sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi, arıcılık faaliyetlerine verdiği desteği sürdürüyor. Bu kapsamda Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından arı üreticilerine 750 kovan dağıtıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin arı kovanı desteğinden yararlanan Volkan Okur, “Arıcılık faaliyetlerine hobi olarak başladım. Daha önce büyükşehir belediyesinin verdiği arıcılık eğitimlerine katıldım. Bu eğitimlerde arıcılıkla ilgili birçok yeni şey öğrendim. Öğrendiğim bu bilgilerle arıcılık yapmaya karar verdim. Belediyenin verdiği kovanları teslim aldım. Belediyemizin destekleri sayesinde arıcı oldum.”

“Kırsal için önemli bir destek”

Tarım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nda görev yapan Ziraat Yüksek Mühendisi Asaf Özalp, üreticiler için dağıtılan kovan desteğinin arıcılık faaliyetlerine teşvik olduğunu söyledi. Asaf, “Arıcılık, kırsalda yaşayan vatandaşlarımız için önemli bir gelir kaynağı. Arıcılıkla uğraşanların, yeni başlayanların veya arı üreticilerinin daha fazla verim alabilmesi için arı kovanlarını destekliyoruz. Üreticilerimiz Tarım Hizmetleri Müdürlüğü’ne dilekçe ile başvuruyor. Bugün burada 750 kovanı vatandaşlarımıza teslim ettik. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak üreticilerimize destek olmaya devam edeceğiz” dedi. – ANTALYA

agacorenhaber.com.tr

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button