Teknoloji

Apple’dan uygulama geliştiricilere yeni sürpriz

Apple, AppStore için uygulama geliştiren geliştiricilerin uygulamalarının ölçümlerini benzerleriyle karşılaştırmasına olanak tanıyan yeni bir araç yayınladı. Geliştiricilerin uygulamalarını iOS ve macOS dahil tüm Apple platformlarında yönetmelerine yönelik bir platform olan App Store Connect’e kıyaslamalar için yeni bir kontrol paneli eklendi.

Bu özellik, bir geliştirici hesabına sahip olmanın bir parçası olarak sunulur, ancak özel kıyaslama araçları kadar etkili olmadığı için şu anda bu uygulamaları değiştirmek için yeterli olmayabilir.

Apple Developer web sitesinde yayınlanan bir güncellemede, “ Benzer uygulama kıyaslamaları grubu, uygulamanız için neyin işe yaradığını daha iyi anlayabilmeniz ve iyileştirme fırsatları bulabilmeniz için müşteri yolculuğu boyunca güçlü yeni içgörüler sağlar.” denir.

Apple, en alakalı rekabeti ortaya çıkarmak için kategorileri, iş modellerini ve indirme hacmini dikkate aldığını söylüyor. Ayrıca, rakip uygulamaların performansını düşük tutmak için “sektör lideri farklı gizlilik teknikleri” kullanarak makul bir gizlilik düzeyini de savunur.

Geliştiriciler, daha geniş App Store Connect ortamının bir parçasını oluşturdukları için dönüşüm oranları, gelirler, kusur oranları ve kullanıcıyı elde tutma gibi özellikleri iyileştirmek için yeni ölçümler kullanabilir.

Geliştirici platformu ayrıca, bir çalışma sayfasının farklı öğelerini test etme, beta sürümleri hakkında geri bildirim toplama ve uygulama içi etkinlikler sağlama dahil olmak üzere başka birçok kullanım formülüne sahiptir.

iPhone üreticisi, yavaş da olsa geliştiricilere yararlı işler sunmaya hevesli görünse de, her şeyin yolunda olduğunu söyleyemeyiz. Şirket, bazı tüketicilerin isteksiz olmalarına rağmen verilerinin paylaşıldığı tartışmalı uygulama takibi nedeniyle yıllar içinde medyada birçok kez gündeme geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu