Haber

Atama Kararları Resmi Gazete’de… Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü’ne Tan Sağtürk atandı. 7 Üniversiteye Rektör Atandı

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan atama kararlarıyla, aralarında Diyanet İşleri Başkanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da bulunduğu birçok kamu kurum ve kuruluşunda atamalar yapıldı. Turizm, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı. Bu yapılırken bazı üst düzey bürokratlar da görevden uzaklaştırıldı. Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’ne sanatçı balet Tan Sağtürk atandı.

Atama kararları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nda çok sayıda atama yapıldı. Ulusal Savunma. Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne Şaban Kondi atanırken, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’ne de balet Tan Sağtürk atandı.

Bu görevi vekaleten yürüten Muharrem Kiraz, Türkiye Taşkömürü İşletmesi Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı.

7 ÜNİVERSİTEYE YENİ REKTÖR ATANMASI

Cumhurbaşkanı kararıyla 7 üniversiteye rektör atandı. Buna göre Altınbaş Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Davet Erhan, Atılım Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Serkan Eryılmaz, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörlüğü’ne Dr. Esra Hatipoğlu, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Fadime Yüksektepe, Prof. Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörlüğü’ne Dr. İbrahim Özcoşar, Yaşar Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Rahmi Er, Prof. Dr. Levent Kandiller’in randevusu alındı.

12 İL TARIM MÜDÜRÜ GÖREVİNE ALINDI, 45 YENİ İL TARIM MÜDÜRÜ

Cumhurbaşkanlığı kararıyla aralarında Kütahya, Trabzon, Zonguldak, Şanlıurfa, Iğdır, Karaman, Kırıkkale, İzmir, Aydın, Malatya, Batman ve Bolu’nun da bulunduğu 12 ilde İl Tarım ve Orman Müdürleri görevden alınırken, yeni İl Tarım ve Orman Müdürleri görevden alındı. 45 yeni ilde atama yapıldı. Yeni Tarım ve Orman İl Müdürünün atandığı iller şöyle;

“Kütahya, Samsun, Osmaniye, Trabzon, Zonguldak, Isparta, Burdur, Mersin, Çanakkale, Şanlıurfa, Iğdır, Karaman, Kırıkkale, Bursa, Afyonkarahisar, İzmir, Kayseri, Aksaray, Aydın, Kars, Malatya, Erzurum, Batman, Bolu, Adana “, Ağrı, Amasya, Antalya, Ardahan, Artvin, Bitlis, Çorum, Denizli, Düzce, Hakkari, Kahramanmaraş, Kırıklareli, Kırşehir, Kilis, Konya, Nevşehir, Sakarya, Şırnak, Tunceli, Uşak.”

Cumhurbaşkanlığı kararıyla Van Kültür ve Turizm İl Müdürü Erol Uslu görevden alındı. Van Gençlik ve Gelişim Merkezi, İstanbul Vakıfları 2. Bölge Müdürlüğü’ne. Sporİl Müdürü Arif Özsoy atandı.

yalihuyukhaber.xyz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button