Ekonomi

Bank of America: Birleşme ve Satın Alma Faaliyetleri Mayıs Ayında Azaldı

Morgan Stanley (NYSE:MS) analistlerinin Perşembe günü yayınladığı bir rapora göre, Kuzey Amerika’daki birleşme ve satın almaların toplam değeri Mayıs ayında 157 milyar dolara geriledi.

Bankaya göre, Mayıs ayındaki miktar Nisan ayında kaydedilen 186 milyar dolardan daha düşüktü. Aynı zamanda, yatırım derecesinde (IG) finansman gerektirebilecek gelecek anlaşmaların toplam değeri de Nisan ayındaki 429 milyar dolardan hafif bir düşüşle 424 milyar dolara geriledi.

Bank of America, “Mayıs ayında şirketler birleşme ve satın almaları finanse etmek için 12,6 milyar dolarlık yatırım yapılabilir tahvil ihraç ederken, bu rakam Nisan ayında 8,1 milyar dolar, Mart ayında 9,4 milyar dolar ve Şubat ayında 54,9 milyar dolarla zirve yapmıştı” diyor.

Bank of America, yatırım derecesinde finansmana ihtiyaç duyabilecek bekleyen birleşme ve satın alma işlemlerinin hacminin şu anda yüksek olduğunu belirtiyor. Bu potansiyel anlaşmaların değeri 424 milyar dolar ile son altı yılın en yüksek seviyesine yakın.

Bank of America, “2024’te şu ana kadar aylık ortalama 416 milyar dolar oldu; bu rakam 2023 aylık ortalaması olan 327 milyar dolardan ve 2022 aylık ortalaması olan 346 milyar dolardan önemli ölçüde daha fazla” diye ekliyor.

“Birleşme ve satın almalarla ilgili yatırım sınıfı tahvillerin ihracına yönelik beklentiler artıyor. Geçmiş eğilimlere dayanarak, işlem hattının mevcut değeri, önümüzdeki sekiz ayda bu tür tahvil ihracının 125 milyar dolara çıkabileceğini gösteriyor ki bu da önceki sekiz ayda ihraç edilen 108 milyar dolara kıyasla %15’lik bir artış anlamına geliyor.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

karamanli-ajans.com.tr

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button