Haber

Çadır kent Diyarbakır’da öğrenciler için “Mini Eğitim Kampüsü” oluşturuldu

6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Kahramanmaraş merkezli Diyarbakır çadırkentinde öğrenciler için “Mini Eğitim Kampüsü” kuruldu.

Diyarbakır Silvan karayolu üzerindeki çadırkentte yaşayan depremzede ailelerin çocukları için İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan ve 176 öğrencinin faydalandığı “Mini Eğitim Kampüsü”nde anaokulu, özel eğitim sınıfı bulunuyor. , çocuklar için aktivite alanı ve kütüphane.

Ayrıca öğrencilerin üniversite sınavına hazırlandıkları çadırkentte çadır kuruldu.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mürsel Çapras, gazetecilere yaptığı açıklamada, depremden etkilenen çocukların travmalarını atlatmaları için etkinlik çadırları açtıklarını söyledi.

Çapras, “Anaokulumuz şu anda aktif olarak çalışıyor. Kurslarımız ve kütüphanelerimiz açılıyor. Yarın okullar açılıyor. Taşımalı eğitim kapsamında çadırkentte kalan öğrenciler de okullarına taşınacak. İnşallah çocuklarımızı da getireceğiz.” yarından itibaren okullarıyla birlikte.” söz konusu.

Üniversite sınavına hazırlanan Ahmet Dağ, deprem nedeniyle çadırkentte kaldığını belirtti.

Riskli olduğu için evlerine gidemediklerini kaydeden Dağ, “Bize kitap verdiler. Öğretmenlerimiz de var. İyi ki çadır kentte kurs açıldı. Derslerden geri kalmıyoruz. Burada sınava hazırlanıyoruz, iyi bir üniversite kazanmaya çalışıyorum.” terimleri kullandı.

adakliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu