Haber

CHP’li Köksal’dan AK Parti’li Karayel’e: Bu Meclis’in ilk provokatörü

TBMM Genel Kurulu’nun bugünkü toplantısında tartışmalar yaşandı.

ANKA Haber Ajansı’nın haberine göre AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Emrah Karayel, İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez ile tartışmaya yol açan konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için “tek adam” dedi.

Karayel, “4 yıldır ‘Geliyor geliyor’ türküsünü bu kürsüden dinledik ama seçimler sonucunda çok net gördük ki bir şey çıkmadı. Milletimiz bir şey gelmesine izin vermedi.” , “Milletimiz bile soruyor: Niye giden gidiyor? Seçimler bize tek adamın kim olduğunu gösterdi. Adam ne dedi? Adam yine kazandı ama tek adam gitmiyor. Çıkması kolay. ve buradaki tek adamdan bahset, içindeki tek adama bak.”

‘KARDEŞ SİZE, NE CHP’DEN, KİM SİZE NEREDEN GELECEK’

CHP Küme Başkan Yardımcısı Burcu Köksal, Karayel’in konuşmasına söz vererek yanıt verdi.

Köksal, “CHP, demokrasinin ve cumhuriyetin teminatıdır. Bu ülkenin çimentosudur. Otel lobilerinde değil, savaş meydanlarında kurulmuş bir partidir. CHP’nin içişlerine karışmak için CHP’ye oy vermemiş, hatta CHP’den geçmemiştir. Bu onun hakkıdır” dedi.

Karayel için “provokatör” tabirini kullanan Köksal, “Bu memlekette her şeye karıştınız. Her şeye karıştınız. Her şeye kendi başınıza karar vermeye çalıştınız. Bir CHP’nin içişleri kaldı. Delegenin kararı nihai karardır. demokrasi var il başkanı, ilçe başkanı hatta mahalle temsilcisi olmak için tepeden onay alırsınız ama bizde demokrasi gereği herkes istediği yere aday olabilir.altan hatibi kınıyorum. bir provokatör olarak durmak.”

‘BİZDEN HAYATA GEÇENLERLE NEDEN İTTİFAK YAPTINIZ?’

Köksal’ın konuşmasının ardından AK Parti Küme Başkan Yardımcısı Hasret Güçlü şunları söyledi:

“Tek adam, diktatör… Bunları her konuşmanızda söylüyorsunuz. Biz birbirimiz hakkında siyaset yaparken elbette siyasi partinin konumu konusunda da makul bir şekilde görüşlerimizi belirtiyoruz. Farkında olmayabilirsiniz. o ama CHP nasıldır Türkiye için değerli bir konu.Biz de bu konuyu merak ediyoruz ne olacak sonu ne olacak.Bir de bu anlattıklarının ne anlama geldiği konusunda çok az muhakeme yapıyorsun.Bizimle neden konuşuyorsun Otellerde kurulu partilerle ittifak mı yapıyorsunuz, çok ilkeli bir duruşunuz varsa, çok ilkeli bir duruşunuz varsa, yıllardır bizimle büyümüşsünüz, milletvekilliği, bakanlık, bakanlık yapmış insanlarla ne işiniz var? başbakanlar? İlkeli duruş zor bir iştir, bir ömür sürer.”

‘KENDİ İTTİFAK ORTAKLARINIZA BAKIN’

Burcu Köksal, Zengin’in sözlerine, “İttifak ortaklarınıza bakın. Yine HÜDA PAR ve Refah Partisi. Anayasa’nın ilk 4 maddesini tartışmaya açan HÜDA PAR’a, sizin de benim kırmızı çizgim dediğiniz 6284’ten rahatsız” dedi. Türklük ve Türk bayrağı ile.İkincisi CHP olarak bu ülkeye adalet, liyakat ve demokrasi getirmek için gerekirse 6 değil 16 sofrayla ittifak kuracağız.” (HABER MERKEZİ)

ulahaber.xyz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button