Teknoloji

Elon Musk uslu durmuyor! Artık tamamen gizli olacak…

X, bugünden itibaren özel beğenileri kullanıma sunuyor. Bu, kullanıcıların platformda beğendikleri şeylerin varsayılan olarak gizli olacağı anlamına geliyor ki bu zaten X’in Premium aboneleri için bir seçenekti.

Bu haberin yayınlanmasının ardından, X’in sahibi Elon Musk bu haberin ekran görüntüsünü yeniden paylaşarak, “insanların bunu yaptıkları için saldırıya uğramadan gönderileri beğenmelerine izin vermenin önemli olduğunu” söyledi.

İNSANLARIN BEĞENME CESARETİNİ ARTIRMAK İÇİN GİZLENDİ

Birkaç hafta önce, X’in mühendislik direktörü Haofei Wang, yaklaşan değişikliğin kullanıcıların genel imajını korumayı amaçladığını söyledi – çünkü “birçok kişi” “sinirli” içeriği beğenmek için “cesareti kırılmış hissediyor”. Kullanıcı profillerindeki Beğeniler sekmesi kaldırılacak. X kıdemli yazılım mühendisi Enrique Barragan’a göre, kullanıcılar gönderilerini kimlerin beğendiğini ve tüm gönderiler için beğeni sayısını görmeye devam edebilecekler, ancak başka birinin gönderisini beğenen kişileri göremeyecekler.

Wang geçen ay, “Yakında kimin görebileceği konusunda endişelenmeden beğenebileceksiniz,” dedi.

Geçen yılın sonlarında Musk, platform mühendislerine tweet eylem düğmelerinden tamamen kurtulmak ve bunun yerine gönderi görüntülemelerine (“gösterim” olarak da adlandırılır) daha fazla önem vermek istediğini söyledi.

O dönemde bir kaynağın bana söylediğine göre Musk’ın amacı beğenme ve yeniden paylaşma düğmelerinin bulunduğu bölümü tamamen kaldırmaktı çünkü Musk beğenilerin önemli olmadığına inanıyordu.

Kaynaklar “Sosyal medya genel olarak beğeni sayılarından uzaklaşıyor, bu yüzden bu mantıklı,” dedi.

KAYNAK: HABER7

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button