Ekonomi

FTT, kripto pazarındaki yükselişe öncülük etti, işlem hacimleri arttıkça Bitcoin toparlanıyor

NEW YORK – Kripto para piyasası, FTT’nin geçen hafta %197,31’lik şaşırtıcı bir kâr açıklamasıyla dijital varlıklar arasında liderliğini sürdürdüğü bir faaliyet fırtınası oldu. Bloomberg’e göre Bitcoin de manşetlere taşındı, çöküş öncesi değerini yeniden kazandı ve geçen Perşembe günü 36.900 dolara yerleşti. Bitcoin’inDeğerdeki bu canlanma, merkezi borsalardaki spot işlem hacimlerinde Ocak 2021’den bu yana görülen en yüksek artışla aynı zamana denk geldi ve Ekim ayında %87,2 artışla 632 milyar dolara ulaştı.

Bu kazanımlara rağmen kripto alanındaki tüm haberler olumlu değildi. Bağ Altın %2,35’lik bir düşüş yaşayarak haftanın en kötü performans gösteren kripto para birimi oldu. JPMorgan uzmanları ve yatırımcı Michael Novogratz, kripto pazarındaki bu yükselişin dayanıklılığına ilişkin şüpheleri dile getirdi ve her ikisi de 2024 seçimleri öncesinde gerçekleşecek büyük düzenleyici değişikliklerle ilgili şüphelerini dile getirdi.

HSBC Holdings(LON: HSBA)’ile ilgili Dalgalanma Labs ile ortaklaşa tokenleştirilmiş menkul kıymetler gibi dijital varlıklar için saklama hizmeti sunma planlarının da gösterdiği gibi, dijital varlıklara kurumsal ilgi artmaya devam ediyor. Bu arada, USDC stablecoin’ini ihraç etmesiyle tanınan Circle Internet Financial, 2024 gibi erken bir tarihte halka açılma olasılığını araştırıyor.

JPMorgan Chase (NYSE: JPM) aynı zamanda JPM Coin ile vadesi geçmiş ödemeler ve marj davetleri için fon transferlerini otomatikleştirerek müşterilerinin finansal süreçlerini kolaylaştırmak için adımlar atıyor.

Kripto endüstrisinin karanlık tarafı, Bloomberg’in Hindistan’da yaklaşık 100.000 kurbanı etkileyen ve sekiz kişinin tutuklanmasıyla sonuçlanan 300 milyon dolarlık bir dolandırıcılığı ortaya çıkarmasıyla ortaya çıktı. Ayrıca Ava Labs, kesme konusunda devam eden zorluklar nedeniyle iş gücünü %12 oranında azaltacağını duyurdu.

Bitcoin geçen yılki krizden bu yana en değerli yükselişlerinden birini yaşarken, halka açık kripto madenciliği şirketleri Ekim ayında basılan tüm Bitcoin’i satarak piyasanın ivmesinden yararlandı.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu