Haber

Galatasaraylı Yöneticiler Fenerbahçe’yi Tepkilerle Karşıladı

RAMS Global ile imzalanan stadın isim sponsorluğunda konuşan Galatasaray Lideri Dursun Özbek ve Galatasaray Sportif AŞ Başkan Yardımcısı Erden Timur, Fenerbahçe’nin Türkiye Kupası töreninde 5 yıldızlı forma giymesine tepki göstererek TFF’yi göreve çağırdı. Özbek yaptığı açıklamada, “Ona böyle davranamazsınız. Timur ise, “Burada bir hukuksuzluk var. Adaletsizliği başlatacağız. Bu kasıtlı bir durum. Bu çok ciddi bir haksızlıktır. Kuralın uygulanmaması da hukuka aykırıdır. Hukuku tanımamak, insanlığı tanımamak demektir.” sözlerini kullandı.

“SONUNDA MERDİVENİ ÇIKARAN KURUM GEREKENİ YAPMALIDIR”

Dursun Özbek yaptığı açıklamada, “Fenerbahçe kupa törenine kuralların dışında bir formda çıktı. TFF’yi hiçe sayarak. Bu çok önemli… Ağzımızı açtığımızda, merdivenlere oturduğumuzda ceza alıyorlar. Merdivenlere karşı hassassanız, kurallara uymayanları ayıramazsınız. Onlara bu şekilde davranamazsınız, onlara bu şekilde davranamazsınız. Merdiven cezası veren kurumun bu konuda gereğini yapması gerekirdi. Gereğini yap kardeşim, yönetmelikte yazanı yap.” dedi.

“ÜLKEMİZİN GELECEĞİNE ZARAR VERİYORUZ”

Erden Timur ise “Burada bir hukuksuzluk var. Haksızlıkla başlıyoruz. Bu kasıtlı bir durum. Bu çok önemli bir haksızlık. Kuralı uygulamamak da hukuksuzluktur. Hukuku tanımamak, insanlığı tanımamak demektir. İnsanlığı bilmeyenlerle her türlü çabayı göstereceğiz. Hukuksuzluğun sıradanlaşması, kolaylaşması için her türlü çabayı göstereceğiz. Hukuku çiğneyenlerin cezalandırılmaması, ülkemizin geleceğinin heba edilmesidir.” Haksızlık yapanların mağdur edildiği bir ortamda israftır. Kendi şımarıklıkları, dertleri ve dehşetleri için topluma bu kadar zarar veren insanların önüne geçeceğiz. Bunun bilinmesini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button