Haber

Gürcistan’a kaçarken yakalanan sanık, 3 kişiyi öldürmek suçundan müebbet hapis ve 46 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kayseri’de 4 kişiyi öldürmek suçundan yargılanan ve Gürcistan’a kaçmak üzereyken yakalanan sanık, müebbet hapis ve 46 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Bugün 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek duruşma öncesi tutuksuz sanık HDG’nin Gürcistan’ın Batum kentine kaçak olarak kaçacağını belirleyen İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, sevk edildi. Artvin’in Hopa ilçesi.

Sanık, 5 gün süren fiziki takibin ardından Gürcistan’a kaçmak üzereyken Artvin’in Borçka ilçesine bağlı dağlık alanda yakalandı.

Daha önce Soner Polat, Mustafa Kaan ve Zekeriya Şahin ile 2014 yılında Mustafa Esen’i öldürmekten yargılandığı davada beraat eden HDG, tutukluluk halinin bozulmasının ardından 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeniden hakim karşısına çıktı. Yargıtay’ın temyiz kararı.

Duruşma savcısı, sanıklardan Esen, Kaan ve Şahin’i “kasten öldürdüğü” teziyle cezalandırılmasını istedi.

Sanık HDG savunmasında, mağdurları ve onları öldürenleri tanımadığını ve haklı olduğunu ileri sürerek beraatini ve tahliyesini talep etti.

Mahkeme heyeti, sanık HDG’yi Esen’i “kasten öldürmek”ten müebbet, Kaan ve Şahin’i “kasten öldürmek”ten 46 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı.

Komite, Polat’ı öldürmekle suçlanan sanığı delil yetersizliğinden beraat ettirdi.

haber-edremit.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu