Haber

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya trafik polisi Alper Gökhan Yıldırım’ın motosikletini yeniledi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medyada gündem yaratan trafik polisi Alper Gökhan Yıldırım’ın kullandığı motosikleti, motosiklet sürücüsüne kaza yapmamasını tavsiye eden görüntüsüyle değiştirerek yenisiyle değiştirdi.

Samsun’da trafik polisi Alper Gökhan Yıldırım, aşırı hız yapan motosiklet sürücüsünü durdurarak, “Sen ölürsen ne yapacağız evladım?” Öğüt verdi ve kurallara uymasını istedi. Bakan Yerlikaya, Alper Gökhan Yıldırım’a telefonla teşekkür ederek polis ve sürücü arasındaki diyalogun videosunu paylaşarak, “Lütfen trafik kurallarına uyalım ve aşırı hız yapmayalım” dedi.

Bakan Yerlikaya, trafik polisi Alper Gökhan Yıldırım ile bakanlıkta görüşerek bindiği motosikleti yenisi ile değiştirdi. Motosikletin anahtarını Yıldırım’a teslim eden Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Genç bir motosiklet sürücüsüne baba şefkatiyle yaklaşıp kaza yapmamasını tavsiye etmesi imajıyla tüm Türkiye onu tanıdı. Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nde Şahin görevlisi Alper Gökhan Yıldırım kardeşimizi Bakanlığımızda ağırlayarak görevinde kullandığı motosikleti yenisi ile değiştirmiştir.Ülkemizin huzur ve güvenliği için çalışan her bir çalışanımız başımızın tacıdır.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button