Haber

İngiltere’den Hollywood grevine destek

ingiltere oyuncular birliği hisse senetleri, Amerikan Televizyon ve Radyo Sanatçıları Federasyonu (SAG-AFTRA) çarpmakdesteklemek için cuma günü iki toplantıolacağını duyurdu

Equity’nin Twitter hesabından dün yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Kardeş sendikamız ABD’de grevde, adil bir sözleşme için mücadele ediyor ve burada Birleşik Krallık’ta karşılaştığımız sorunların aynısıyla karşı karşıya. Dayanışmamızı göstermek ve patronlara sendikaların ne kadar önemli olduğunu göstermek için 21 Temmuz Cuma günü saat 12:00’de bize katılın. Bu savaşı kazanmaya hazırız!”

İki gösterinin aynı anda yapılacağı belirtilirken, bunlardan birinin BBC’nin önemli bir üssünün bulunduğu Manchester’da olacağı belirtiliyor. Medya ŞehriLondra’da, diğeri Londra’nın sinema merkezinde Leicester kareiçinde bildirilecektir.

Miting planlarının detaylı bir şekilde anlatıldığı internet sitesinde yayınlanan açıklamada, “Mücadelelerinde arkadaşlarımızla sarsılmaz bir dayanışma içindeyiz ve İngiltere’nin grevi kırmak veya baltalamak için bir arka kapı olmasına izin vermeyeceğiz” dedi.söylendi.

Birleşik Krallık’ta yaklaşık 50.000 üyesi bulunan Equity, 13 Temmuz’daki tarihi grevin ardından SAG-AFTRA ile dayanışma gösteren ilk kuruluşlar arasında yer aldı.

Örgüt, Hollywood’daki grevle dayanışma içinde mitingler düzenlese de, Birleşik Krallık mevzuatına göre bu bir gereklilik değildir. sempati grevi çağrısıyapmak yasa dışı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu