Ekonomi

JPMorgan’dan yatırımcı toplantısına ilişkin açıklama: Başarılı

JPMorgan Türkiye Masası Lideri Burak Kaynak, toplantının yetkililerin piyasa ile doğrudan temas kurması açısından değerli bir fırsat olduğunu ve yabancı yatırımcıların kararların ilişkilerini birinci elden öğrenmek için çok para ödediğini söyledi. Kaynak, uluslararası yatırımcıların Şimşek’i uzun yıllardır tanıdığının ancak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Erkan’ın ilk kez yabancı yatırımcılarla bir araya geldiğinin altını çizdi.

Bloomberg HT’ye konuşan Kaynak, Erkan’ın enflasyon görünümü ve para politikasına odaklanan kapsamlı ve teknik bir sunum yaptığını ve ardından başarılı bir soru-cevap bölümü geçtiğini belirtti.

Yatırımcıların Türk makamlarının kararlarının mantığını, ilişkilerini ve amaçlarını ilk elden öğrenmeye gerçekten değer verdiğine işaret eden Kaynak, toplantının piyasanın Türkiye’nin ekonomi politikası yetkilileriyle doğrudan iletişim kurması için önemli bir fırsat olduğunu söyledi.
Toplantıda Erkan’ın “para politikası ve makroekonomik görünüm”, Şimşek’in “ekonomik görünüm” konulu sunumları sunuldu.

Toplantıda Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar’ın yanı sıra Türkiye Varlık Fonu ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi liderleri konuşmacı olarak hazır bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu