Haber

Küçükçekmece’de Hırsızlık Anı: Sandalye Atarak Kaçtılar

KÜÇÜKÇEKMECE’de elektrik malzemeleri satan bir dükkandan 100 bin lira değerinde kablo çalan hırsızlara komşulardan biri sandalye fırlattı. Hırsızlık anları ve hırsızların sandalyenin fırlatılmasının ardından kaçarken bir arkadaşını unutması iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, 5 Şubat Pazartesi günü sabah saatlerinde Mehmet Akif Mahallesi’nde elektrik malzemeleri satan bir dükkanda meydana geldi. Yüzlerinde maske bulunan kapüşonlu hırsızlar mahalleye musallat oldu, önce bir dükkanın önüne gelerek güvenlik kameralarının yönünü değiştirdi, ardından dükkanın kapısını açmaya çalıştı. Kapıyı açamayan şüpheliler, hafif ticari araçla aynı mahallede bulunan elektrikçi dükkanının önüne geldi. Şüphelilerden biri dükkanın cam kapısını levyeyle kırdı.

SOKAKTA BAKTI VE KENDİ İŞYERİnin SOYULDUĞUNU GÖRDÜ.

Hızla içeri giren şüphelilerden ikisi elektrik kablolarını alarak geldikleri araca yüklemeye başladı. Cam kapının kırılma sesiyle uyanan komşular ve işyeri sahibi Mehmet Aydın, caddede inceleme yaparken hırsızların işletmeye girdiğini gördü. Mehmet Aydın 3’üncü kattan bağırırken, karşı dairede yaşayan bir kişi balkondan plastik sandalyeyi hırsızların üzerine fırlattı.

HIRSIZLAR ARKADAŞLARINI YERİNDE UNUTTU

Paniğe kapılan şüpheliler, geldikleri araca binerek hızla olay yerinden kaçmaya çalıştı. Arkadaşlarının kendisini almayı unuttuğunu gören hırsız, aracın arkasına koşarak yetişmeye çalıştı.

Dükkanın önüne gelerek kabloları araca yükleyen hırsızlık zanlıları ve bir komşunun sandalye fırlatarak hırsızları kaçırmaya çalışması iş yerinin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

İşletme sahibi Mehmet Aydın, “Gece hırsızların camı patlatma sesiyle uyandım. Alt katta olduklarını gördüm. Bağırdım ama başaramadım. İçeri girip bazı eşyalarımızı çaldılar. Mağazadan mal geliyor. Ortalama kayıp 50 bin ile 100 bin arasında. Kabloları çaldılar, kablo para kazandırıyor. “Müdahale etmeseydim hepsini alacaklardı. Karşı komşu bağırıp sandalyeyi fırlattı ve onlar da kaçtılar. Bu dükkanımızdaki üçüncü hırsızlık. Bizden önce diğer dükkana girmeye çalıştılar ama açamadılar, sonra bizim dükkanımıza geldiler. Bizden sonra İyi’de de işyerlerini soydular” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button