Ekonomi

Kütahya’da doğal afetlerden zarar gören 510 çiftçiye buğday tohumu desteği

Ziraat Şubesi teknik personeli tarafından belirlenen 2023 üretim döneminde yangın, şiddetli yağış, dolu, su baskını, su baskını ve benzeri sebeplerle tarımsal ürünlerinde maddi kayıp yaşayan 510 kişiye 95 ton buğday tohumu dağıtımı yapıldı. Kütahya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ne uygun olarak İlçe Müdürlükleri ve İlçe Müdürlükleri. gerçekleştirildiği.

Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Belirlenen 2023 üretim döneminde yangın ve olumsuz hava koşulları nedeniyle tarım ürünlerinde maddi kayıp yaşayan üreticilerimize maddi zararlarını ödeyeceğiz. İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz teknik çalışanları ve İlçe Müdürlüklerimizin teknik çalışanları tarafından karşılanması amacıyla Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Müdürlüğü Emniyet İşleri Genel Müdürlüğü’nden ödenek talep edilmiştir. Gelen fonlardan 7 ilçemiz dahil olmak üzere merkez ilçemizdeki 7 hasarlı köy ve mahallede 3 bin 500 metrekarelik alanda toplam 510 kişi için 95 ton buğday ekimi yapılacak. yapıldı.”

Buğday tohumu dağıtım töreni, İl Müftü Yardımcısı Tahsin Ekim, Kütahya Saymanı Mustafa Bakır, DSİ 34. Şube Müdürü İbrahim Kavak, Tarım ve Orman İl Müdürü Emre Yeniay, İl Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, personel, muhtarlar ve çiftçilerin katılımıyla gerçekleştirildi. .

Törende bir konuşma yapan Tarım ve Orman İl Müdürü Emre Yeniay, “Umarım bir daha bu tür felaketler yaşanmaz. Üreticilerimizin acısını paylaşmak adına dağıtılan tohumların hayırlı olmasını dilerim. hayırlı ve bereketli olsun. Devletimiz her zaman vatandaşlarımızın, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındadır. “Tayyip Erdoğan’a, Valimiz Musa Işın’a, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Dağıtılan Sarı Mustafa ekmeklik buğday tohumları uygun fiyata satın alınarak, buğday tohumlarının büyük bir kısmı ödenekten karşılanarak düşük maliyetle üreticilere ulaştırıldı” dedi. – KÜTAHYA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button