Haber

MSB Açıkladı: Şehit Asker Sayısı 6’ya Çıkarıldı

Kuzey Irak’ta düzenlenen Pençe Kilit Harekatı’nda şehit olan asker sayısı 6’ya yükseldi. Şehitlerin evleri ateşe verildi.

Milli Savunma Bakanlığı, yaralanarak hastaneye kaldırılan Piyade Uzman Çavuş Özkan Lale’nin de şehit olduğunu, ardından Piyade Uzman Çavuş Mustafa Sezer’in de şehit olduğunu duyurdu.

Irak’ın kuzeyindeki Pençe Kilit Harekatı bölgesinden bir acı haber daha geldi. Bölücü terör örgütünün taciz ateşi sonucu şehit olan asker sayısı 6’ya yükseldi.

Yaralanarak hastaneye kaldırılan Piyade Uzman Çavuş Özkan Lale’nin ardından Piyade Uzman Çavuş Mustafa Sezer’in de şehit olduğu açıklandı. Milli Savunma Bakanlığı’ndan (MSB) yapılan açıklamada şu ifadeler kaydedildi:

“Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde 10 Ağustos 2023 tarihinde bölücü terör örgütünün açtığı taciz ateşi sonucu kahraman silah arkadaşımız Piyade Uzman Çavuş Mustafa Sezer şehit olmuştur. Bölgede operasyonlar devam etmektedir. Kendisine rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve aziz milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.”

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarının taciz ateşi sonucu; Piyade Teğmen Fatih Uğur Altınbaş ile Uzman Çavuş Kemal Özek şehit oldu, yaralanan 3 asker hastaneye kaldırıldı. Yaralı askerlerden Piyade Uzman Onbaşı Uğur Özdemir, Sözleşmeli Piyade Er Mahmut Üçdağ ve Piyade Uzman Çavuş Özkan Lale, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu