Haber

Narlıdere’nin yaşayan müzesi Tarihi Yukarıköy ziyaretçi akınına uğradı

Narlıdere’nin yaşayan müzesi Tarihi Yukarıköy, bu hafta sonu İzmirlilerin akınına uğradı. Bu hafta sonu tavuk ve pilav ikramının yapıldığı Yukarıköy’ü ziyaret eden vatandaşlar, tarih kokan sokakların ve yöresel yemeklerin tadını çıkardı.

Narlıdere Belediyesi’nin yaşayan müzeye dönüştürdüğü Tarihi Yukarıköy’de her hafta kurulan yerli üretici pazarı, bu hafta İzmirlilerin akınına uğradı. İzmir’in marka turizm destinasyonları arasında yerini alan Yukarıköy’ü ziyaret eden misafirler, hem geçmişin geleceğe taşıdığı sokaklarda dolaşırken hem de yerel üreticilerden alışveriş yapma fırsatı buldu. Narlıdere Belediyesi’nin tavuk ve pilav ikramının da yapıldığı Hafta Sonu Pazarı’nda keyifli bir gün geçiren vatandaşlara Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu ve Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin eşlik etti.

CAZİBE MERKEZİ OLDU

Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Tarihi Yukarıköy köy meydanında vatandaşlarla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Tarihi Yukarıköy, İzmir Valiliğimiz ve Belediyemizin ortak çalışmasıyla hayata geçirildi. Cazibe merkezine dönüştü. Otantik mağazalarla yerel üreticiler destekleniyor. Bundan dolayı çok mutluyuz.” “Emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyoruz. Pandemi sürecinde çok emek verildi, yoğun bir çalışma oldu” dedi.

YUKARIKÖY BEREKET VE RAHMET GETİRDİ

Yukarıköy’ün restorasyonunun tamamlanmasıyla İzmir’e yeni bir turizm destinasyonu kazandırdıklarını belirten Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Burada sadece restore edilmiş binalar yok. Yerel halkımızla başta kadınlar olmak üzere bölge halkına istihdam olanağı yaratıyoruz” dedi. Her hafta sonu kurduğumuz üretici pazarı Yukarıköy’ün kültürel mirası “Mirası onlar için ekonomik değere dönüştürüyoruz. Yukarıköy’le birlikte ilçemize bereket getirdik, bölge halkının kalkınmasına katkı sağladık” dedi.

BİZİM DE UZUN BİR YOLUMUZ VAR

Yukarıköy’ün ardından Pir Sultan Abdal Yaşam Vadisi’ni de çok kısa sürede tamamlayacaklarını belirten Önder Engin, “Narlıdere Metrosu’nun hizmete girmesiyle ilçemiz raylı sistemle tüm İzmir’e bağlanacak. Şehrimiz daha da güzelleşecek. faaliyete geçiyor, buralar daha da çoğalacak.İzmir Büyükşehir Belediyemize ve Büyükşehir Belediyemize Narlıdere Metrosu için liderimiz Tunç Soyer’e teşekkür ediyoruz.Yukarıköy, Pir Sultan Abdal Yaşam Vadisi ve diğer projelerimizi hayata geçirmemiz tesadüf değildi.Bu Narlıdere 5 yıl önce seçildiğimiz zaman gittiğimiz yoldu. Daha gidecek çok yolumuz var. Geleceğimizi zaten planladık. Narlıdere, tarihiyle, “Ormanları, denizleri ve temiziyle çok daha güzel bir yere gelecek” sokaklarla, işini ve gıdasını büyüttüğümüz insanlarımızla” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button