Haber

Nihat Kahveci: 2002’de ‘Türkiye’de deveyle gezer misiniz?’ soruyorlardı

Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi’nin düzenlediği profesyonel günler çerçevesinde Akşehir’e gelerek sevenleriyle buluştu. Eski milli futbolcu ve spor yorumcusu Nihat Kahveci, düzenlediği etkinlikte başarı öyküsünü anlattı.

Akşehir gezisinin ardından Akşehir Kültür Merkezi’nde düzenlenen profesyonel günler etkinliğine katılan Nihat Kahveci, moderatörlüğünü TV Spor Spikeri Hakan Gündoğar’ın yaptığı programda Akşehirli futbolseverlerle buluştu.

Etkinlikte bir konuşma yapan Önder Akkaya, meslek günleri etkinliğinin ilkini gerçekleştirdiklerini ve bundan sonraki süreçte birçok sanatçı, atlet Bilim insanları ile Akşehirlileri buluşturmaya devam edeceklerini söyledi. Önder Akkaya “Etkinliklerimiz sayesinde gençlerimizin geleceğe daha donanımlı hazırlanmalarını ve kariyerlerini daha iyi planlamalarını umuyoruz”söz konusu.

‘O zamanlar yurt dışına bakış açımız inanılmaz kötüydü’

Başkan Akkaya’nın konuşmasının ardından moderatör Hakan Gündoğar ile kariyer günlerinden bahseden Nihat Kahveci, futbola nasıl başladığını, A Milli Takım’la dünya kupasında attığı gol olan Beşiktaş’a gidiş hikâyesini ve futbolunu anlattı. İspanya’daki günler:

“Yurt dışında futbol oynarken oraya futbolcu Nihat olarak gitmedim. Türk halkını temsil edecek bir karakter olarak gittim. Bu yüzden sahada başarılı olmak için elimden geleni yaptım. Saha dışında bahsettiğim yıl 2002, bizim açımızdan yurt dışı o dönemler inanılmaz berbattı. Hani bana neredeyse ‘Develerle mi seyahat ediyorsun?’ diyorlardı. Oraya gittim, o kadroyu şampiyonlar ligine çıkardım, deveyle gezilir diyen Real Sociedad’ı Türkiye’ye getirdim. Hatta hatırlayan olursa Real Sociedad ile olimpiyatlarda 70 bin kişinin önünde Galatasaray maçı oynamıştık. Geldiler, İstanbul’u gördüler, Türkiye’yi gördüler, hepsi benden özür diledi. Gerçek başarı benim içindi. Ülkemle ilgili görüşü berbat olduğu için, onu değiştirmekten de büyük keyif aldım.”

Programın sonunda Nihat Kahveci ve moderatör Hakan Gündoğar’a Önder Akkaya tarafından plaket takdim edilirken, Nihat Kahveci de hayranlarının getirdiği forma, fotoğraf ve afişlere imza attı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button