Haber

Yargıç karşısına çıkan Trump, hakkındaki suçlamaları reddetti

Eski ABD Başkanı Donald Trump, geniş güvenlik önlemleri altında geldiği başkent Washington DC’de 6 Ocak 2021’de saldırıların gerçekleştiği Kongre binasının hemen yanında bulunan Elijah Barrett Prettyman adliyesinde hakim karşısına çıktı.

Yerel saatle 15.30 sıralarında adliyeye gelen Trump’ın gözaltına alınması nedeniyle önce içeride parmak izi alındı. Daha sonra bir yargıç huzuruna çıkan Trump, kendisine yöneltilen dört suçlamayı da reddetti.

Trump aleyhindeki soruşturmalarda özel yetkili uzman olarak atanan eski Başsavcı Jack Smith de salonda hazır bulundu.

Duruşmayı izlemek üzere az sayıda gazeteci mahkeme salonuna alındı ​​ve kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu ve bilgisayar gibi ses kayıt cihazlarının alınmasına izin verilmedi.

Güvenlik önlemleri en üst düzeyde

Bugünkü duruşma yargıç Moxila A. Upadhyaya’nın huzurunda yapıldı. Ancak davaya eski ABD Başkanı Barack Obama tarafından atanan yargıç Tanya Chutkan’ın başkanlık etmesi bekleniyor.

Chutkan’ın Kongre baskını davalarında sanıklara savcıların önerdiğinden daha ağır cezalar verdiği biliniyor.

Eski başkanın bu kez sanık olarak geleceği başkent Washington DC’de de güvenlik önlemleri artırıldı. Oldukça kalabalık olan basın mensupları, sabahın erken saatlerinden itibaren adliye önünde gelişmeleri takip ediyor.

haberguclukonak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu