Haber

Adana Büyükşehir Belediyesi’nden meme kanseri bilinçlendirme semineri

ADANA (IGFA) – Onkoloji Uzmanı Dr. Fatma Akdoğan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen eğitimde Göğüs ve Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Tamer Çolakoğlu, “Kanser nedir, kadınlarda ve erkeklerde en sık görülen kanser türleri, kanserin nedenleri” dedi. , meme kanseri nedir, nasıl yayılır, belirtileri nelerdir, meme kanseri riski.” Faktörler, meme kanseri taraması nasıl yapılır, kendi kendine meme muayenesi, meme kanseri tanısı nasıl konur, meme kanserinde tedavi yöntemleri, onkoplastik cerrahi yöntemi gibi konulara değindi. Ayrıca manuel meme muayenesi uygulamalı olarak anlatıldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, katılımcılara pembe kurdeleler ve meme muayenesi ile ilgili bilgilendirme broşürleri dağıttı. Seminere, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve belediye bürokratları katıldı. Seminer soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

Ayrıca Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı çalışanları, Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında; belediye birimlerinde; Kadın üst düzey yöneticilere ve kadın işçilere pembe kurdeleler ve meme kanserine ilişkin bilgilendirme broşürleri dağıttı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button