Haber

Ailelerin Çocuk Nöbeti Devam Ediyor

Çocuklarının terör örgütü PKK üyeleri tarafından kandırılarak dağlara kaçırıldığını iddia eden ailelerin çocuk nöbeti kararlılıkla devam ediyor.

3 Eylül 2019’da farklı şehirlerden Diyarbakır’a gelerek çocukları için oturma eylemi başlatan aileler, nöbetlerini 1.525 gündür sürdürüyor.

Oğlu Aziz için 5 yıldır çadırda nöbet tutan anne Güzide Demir, çocuğuna ‘teslim ol’ çağrısında bulundu.

Oğlunun hasretini çektiğini belirten Demir, “5 yıldır burada eylem yapıyoruz. Çocuklarımız gelene kadar buradan ayrılmayacağız. Oğlumu kaçırdılar, ben çocuğumu özledim. Oğlumu bana versinler,” dedi. oğlumdan ne istiyorlardı Aziz, nerde olursan ol gel güvenlik güçlerimize teslim ol. Seni çok özledim. Arkadaşların.” “Paketle ve eve gel” dedi.

Kızı Fadime için Kütahya’dan gelen ve oturma eylemini sürdüren Hatice Levent, kızını geri dönmeye davet etti.

Kızının okuyup kendisine bakacağını belirten Levent, “Fadime’m için buradayım, o olmadan hiçbir yere gitmem. 5 yıldır çocuklarımızı burada bekliyoruz. Neden evimizi bırakmıyorlar?” neden bu vicdansızlar kendi çocuklarını almıyor da bizim çocuklarımızı alıyorlar? Benim çocuğum okur, bana bakardı, ne “Siz çocuğumu bırakmamı istediniz. Çocuklarımız kalem tutuyordu, siz onlara silah verdiniz, vicdansızlar” dedi. – DİYARBAKIR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button