Haber

Alman gazetesi Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İletişim Başkanlığını hedef aldı

Almanya’da yayımlanan Stuttgarter Zeitung gazetesinde Anne Pollmann’ın kaleme aldığı “Ortadoğu Çatışmasında Erdoğan… İstekli Bir Arabulucudan Kışkırtıcıya Dönüşmek” başlıklı yazıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İletişim Başkanlığı hedef alındı.

“İSRAİL’E SÖZLÜ SALDIRILARDAN KAÇINMIYOR”

İsrail’in Gazzelilere yönelik katliamlarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sert tepkisine değinilen yazıda şu ifadelere yer verildi: “Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İletişim Başkanlığı İsrail’e yönelik sözlü saldırılardan çekinmiyor.”

Anne Pollmann’ın Stuttgarter Zeitung Gazetesi’nde yayımlanan makalesinden bazı alıntılar:

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve İletişim Başkanlığımız bugünlerde İsrail’e yönelik sözlü saldırılardan çekinmiyor.”

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail ile Hamas arasındaki savaşta arabuluculuk yapmak istiyordu. Ancak şimdi söylemini artırıyor ve niyeti açık olarak İsrail Başbakanı Netanyahu ile teması kesiyor.

“HAMAS’I ‘KURTULUŞ ÖRGÜTÜ’ OLARAK TANIMLIYORLAR”

Barbarlık, savaş suçları, etnik temizlik; Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İletişim Başkanlığı bugünlerde İsrail’e yönelik sözlü saldırılardan çekinmiyor. İsrail’e düzenlenen ve 1.400’den fazla kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırının ardından Erdoğan, İslamcı Hamas’ı ‘terör örgütü’ değil, ‘kurtuluş örgütü’ olarak tanımladı. Ankara için Ortadoğu’daki savaşın kamçılanan çocuğu belli. Türkiye Cumhurbaşkanı şu anda Gazze Şeridi’nde bulunan yaklaşık 9.500 Filistinli kurban için empati ifade etmekten çok daha fazlasıyla meşgul.

“ERDOĞAN SÜREKLİ UZLAŞ, BARIŞ ÇAĞRISI YAPIYOR”

Erdoğan’ın açıklamaları dikkat çekiyor. Örneğin Körfez ülkelerinden sıklıkla daha diplomatik sesler yükseldi. Ancak Türkiye Cumhurbaşkanı’nın ciddi olarak çatışmayı daha da tırmandırmak istemesi pek olası değil. Sürekli ateşkes ve barış görüşmeleri çağrısında bulunuyor.

Batı şu ana kadar bu NATO ülkesinin başkanını büyük ölçüde görmezden gelmiş gibi görünüyor. “Erdoğan’ın Kasım ortasında Almanya’yı ziyaret etmesi planlanıyor.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button