Haber

Fuat Gürel kimdir? Yeni Vali, Mülkiye Başmüfettişi Fuat Gürel’in hayatı ve biyografisi

Yeni Vali Mülki Müfettişler kimlerdir? Randevu ile soru geldi. Valilik Kararnamesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararnameye göre 57 ilin valisi değişti. Atama kararına göre, İzmir Valiliği’ne Adana Valisi Süleyman Elban atandı. Adana Valiliğine İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Erzincan Valiliğine ise Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu getirildi. Pekala, Fuat Gürel kimdir? Yeni Vali, Mülkiye Başmüfettişi Fuat Gürel’in hayatı ve biyografisi

FUAT GÜREL KİMDİR?

1970 yılında Iğdır’da doğdu. İlkokulu Iğdır – Kacardoğanşalı Köyü İlkokulunda, ortaokulu Gazi Kars Ortaokulunda, liseyi Ankara – Tapu ve Kadastro Meslek Yüksek Okulunda, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünde ve yüksek lisans eğitimini Muğla’da tamamladı. Üniversite Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalı. Ayrıca İngiltere’de sekiz ay boyunca İngilizce ve mesleki konularda eğitim aldı.

Uşak Kaymakam Adayı, Uşak – Sivaslı ve Amasya – Hamamözü Kaymakamlıkları, Muğla Kavaklıdere Kaymakamlığı, Malatya Doğanyol Kaymakamlığı, Mardin Vali Yardımcılığı, Rize Kaymakam Yardımcılığı Güneysu, Rize Vali Yardımcılığı ve Manisa-Ahmetli Kaymakamlık görevlerinde bulundu. ve Muğla Milas Kaymakamlığı.

habersilvan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu