Haber

Yozgat Sporcu Eğitim Merkezi’ne 42 sporcu alınacak

Yozgat Gençlik ve Sporİl Müdürlüğü bünyesinde bulunan ve eski adıyla Güreş Eğitim Merkezi olarak bilinen Sporcu Yetiştirme Merkezi’ne (SEM) 22 yatılı ve 20 gündüz sporcusu olmak üzere 42 sporcunun kabul edileceği bildirildi.

Sporcu Eğitim Merkezlerine gündüz antrenmanları için 10-15, biniş antrenmanları için 11-13 yaş arası sporcuların başvurabileceği bildirildi.

Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak, 13-14-15 yaş Erkekler Serbest-Erkek Grekoromen Türkiye Şampiyonası’nda ilk 8’e giren 11, U15 yaş sporcularının başvuru hakkı 12-13 yaş Erkekler Serbest-Erkek Grekoromen Türkiye Şampiyonası’nda 16’ncı verileceğini söyledi. U15 13-14-15 Yaş Erkek Serbest-Erkek Greko-Romen ilk 8’e giren sporcular il kontenjanını dolduramaz, daha sonra ortaöğretime devam eden 11-14 yaş arası sporculara Değerlendirme komitesi Parlak, “Gündüz eğitim için SEM” dedi. “Sporcu Eğitim Merkezine başvuran sporcular, Sporcu Eğitim Merkezinin bulunduğu il sınırları içerisinde ikamet etmek veya öğrenim görmek şartıyla başvuru yapabileceklerdir. Merkeze kayıt hakkı kazanan sporcuların kesin kayıtları Ağustos ayı sonunda yapılacak” dedi.

Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak, merkezin bu yıl 22’si yatılı olmak üzere toplam 42 sporcu alarak şampiyonlar yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Merkezin geleceğin sporcularını yetiştirmek ve Türk sporuna yeni başarılar kazandırmak gibi büyük bir hedefle yola çıktığını vurgulayan Parlak, yeni dönem için belirlenen hedefler doğrultusunda Yozgat Sporcu Eğitim Merkezi’nin bu yıl 42 genç sporcuyu bünyesine katacağını söyledi. ulusal ve uluslararası düzeyde rekabet edebilecek yetenekleri keşfedecekler. ve iyileştirme sözü verdi. – YOZGAT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button