Yaşam

İkinci El Otomobil Pazarı Durgunlaştı: Daha Az Araç İlanı Verilmeye Başlandı

Türkiye’de otomobil branşı son dönemlerde farklı bir süreçten geçiyor. COVID-19 salgını, tedarik sorunları nedeniyle yeni arabalara ulaşmayı zorlaştırdı. imkansız hale getirdi . Daha sonra artan döviz kuru ve enflasyon fiyatların hızla yükselmesine neden oldu. Tabi bunlar sizin için de bizim için de geçerliydi. Tüm aksiliklere rağmen fırsatçılar ve parası olanlar Tarihin en yüksek satış rakamlarına ulaşmakSağladılar.

Ancak hükümet bu duruma geç de olsa son verdi. Son dönemlerde yürürlüğe giren düzenlemeler fırsatçıların kesilmek neden oldu. Geldiğimiz son noktada otomobilin artık bir yatırım aracı olmadığını görüyoruz. Hatta özellikle ikinci el pazarı tam anlamıyla durma noktasına geldi. Ağustos ayı ikinci el otomobil pazar verilerini paylaşan otoim.com, son noktamızbu ortaya çıkarıyor.

Yeni ilan sayısında azalma var!

Arabam.com’un paylaştığı verilere göre alıcı ve satıcılar ağustos ayı itibarıyla, Piyasayı terk etmeye başladılar . Hal böyle olunca ikinci el otomobil pazarı gerçekten ihtiyacı olan vatandaşlara bırakıldı. Tabii bunun doğal sonucu olarak fiyatlarda bir dengelenme yaşandı. Ancak piyasanın durmasının tek nedeni bu değildi. Elinde arabası olan ve satmayı düşünen vatandaşlar da şu anda istikrarsız bir durumda.

Paylaşılan verilere göre araçlarını satmak isteyen vatandaşlar da bekleme eğilimi Göstermeye başladılar. Hal böyle olunca ağustos ayında verilen yeni ilan sayısında da azalma görüldü. Hem araba almak hem de satmak isteyenlerin kararsızlığı, ikinci el piyasasının bir süre daha hareketsiz kalacağı anlamına geliyor. durgun gitmek neden olabilir. Tabi bunlar olurken yeni arabaların çoğaldığı gerçeğini de unutmamak gerekiyor. Bu da ikinci el otomobillerde ilave fiyat düşüşlerine neden olacak.

İşte hükümetin otomobillerle ilgili girişimleri:

haberkapakli.com.tr

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button