Dünya

PUBG Mobil Milli Takımı, 15. Dünya Espor Şampiyonası’nda Dünya İkincisi Oldu!

Türkiye, 24 Ağustos-4 Eylül tarihleri ​​arasında Romanya’da düzenlenen toplantıya katıldı. 15. Dünya Espor Şampiyonası ‘da önemli başarılara imza attı. PUBG Mobile için kurulan Milli Takım turnuvadan ayrılacak. dünya ikincisi olarak ayrıldı. Voleybolun ardından bu sefer e-spor alanında da mutluyduk. Kırgızistan’ın birinci olduğu PUBG Mobile turnuvasında ev sahibi Romanya üçüncü oldu.

111 ülkeden oyun tutkunlarının katıldığı turnuvada PUBG Mobile’ın yanı sıra CS:GO, Dota 2, eFootbol Tekken 7 ve Mobile Legends: Bang Bang gibi oyunlar için de maçlar düzenlendi. Milli takımlarımız bu maçların tamamında rakipleriyle mücadele etti. PUBG Mobile grubumuz büyük bir başarı örneğiyle dünya ikincisi oldu. 18 maça çıkan PUBG Mobile milli takımımız, 173 puantoplamayı başardı.

Türkiye Espor Federasyonu Lideri: “Esporda dünyanın en iyi ülkesi olacağız”

PUBG Mobile Türkiye Milli Takımı’nın başarısıyla ilgili açıklamalarda bulunan kişi Türkiye Espor Federasyonu Başkanı Alper Afşin Özdemir olmuş. Özdemir şu ifadeleri kullandı:

Rekor katılımın gerçekleştiği 15. Dünya Espor Şampiyonası’nda PUBG Mobile ve MLBB gruplarımız Avrupa elemelerinde kota çalışmaları sonucunda şampiyonaya katılma hakkı kazanırken, eFootball ve Tekken gruplarımız da doğrudan katılım sağladı. şampiyonluk. Uzun bir hazırlık maratonunun ardından Romanya’da yarışan tüm sporcularımız ve gruplarımız ülkemize yakışır bir performans sergiledi. Sonuç olarak PUBG Mobile grubumuz dünya ikincisi madalyasını kazandı. Turnuvada mücadele eden tüm sporcularımızı tebrik ediyoruz. Türkiye Espor Federasyonu olarak, E-spor alanında dünyanın en yetkin ülkesi olma yolunda ilerliyoruz. . Gelecek yıl tüm maçlarda birinciliği hedefleyen bir takım olma yolunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her zaman belirttiğimiz gibi espor kullanıcılarını oyuncu olarak değil sporcu olarak görüyoruz. Federasyon olarak desteğimizi sürdürüyoruz.

PUBG Mobile Türkiye Ulusal Grup üyeleri:

  • Berkin Çetin
  • Mehmet Akif Kastal
  • Zekeriya Taha Ünlü
  • Faruk Hamsici
  • Furkan Şentürk

Webtekno ekibi olarak PUBG Mobile Türkiye Milli Grubunu canı gönülden kutluyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu